Nordic Wellness erbjuder alla våra medlemmar hela 25% rabatt på 6- och 12-månaders kort!
Att vara idrottsförälder.
Idrott för alla
Mölndals ungdumscup
F 09/10 - 17 apr
Sista träning och avslutning
P 15/16 - 15 apr
Säsongsavslutning
P 17 - 11 apr
Säsongsavslutning
F 16/17 - 11 apr
Inställd träning
P 08/09 - 11 apr
Säsongsavslutning innebandylekis v.18
Innebandylekis - 10 apr
Warbergsspelen 2024
F 09/10 - 10 apr
Spelschema MölndalsCpen
F 11/12 - 2 apr
Inställd uteträning idag 2/4
F 11/12 - 2 apr
Inga träningar under påskhelgen
FP 13/14 - 25 mar
Nordic Wellness erbjuder alla våra medlemmar hela 25% rabatt på 6- och 12-månaders kort!
Att vara idrottsförälder.
Idrott för alla
18 apr, 11:00 0 kommentarer
Hej!
Pga diverse cuper i hallen så kan vi inte träna nedanstående datum:
Fredag 26 April
Lördag 27 April
Söndag 28 April
Lördag 4 Maj
Mvh. Fredrik
14 apr, 19:42 2 kommentarer
17 mar, 10:00 0 kommentarer
4 jan, 09:33 0 kommentarer
Nu är det dags för en spännande cuphelg!
Idag startar Gothia Cup som spelas i Göteborg med kranskommuner och där har vi JAS-laget i Boys 18 och våra P10 i Boys 13.
Spelschema och resultat hittas här för JAS för P13
Imorgon fredag startar Sibben Cup i Skövde och där har vi våra F09/10 och F11/12.
Spelschema och resultat hittas här för F11/12 för F09/10
Vi önskar alla lagen stort lycka till och hoppas på många fina minnen!
3 jan, 05:52 0 kommentarer
Filippa Färm och Arvid Hedlund åker idag till Umeå och representerar Västsvenska Innebandyförbundet i Distriktslags SM för 16 åringar som spelas i Umeå 4-7 januari.
Filippa spelar med damjuniorerna och i Juniorallsvenskan som vi har tillsammans med Ale IBF.
Arwid spelar med herrarna i div 2 och juniorallsvenskan i föreningen.
Hela spelschemat för Flickor 16 hittar ni här och för Pojkar 16 här.
Vi önskar stort lycka till!
Lör 20/4
11:45 |
F 11/12 Almåshallen A, Lindome |
Lör 20/4
17:00 |
F 11/12 Almåshallen B, Lindome |
Lör 20/4
20:00 |
Lindome IBK Almåshallen A, Lindome |
Ons 27/3
18:30 |
Pixbo IBF/IBK Wallenstam Arena A |
7-4 |
Tis 26/3
18:45 |
F 09/10 Kärra IBK Mix 10/11 Lundbystrand 4 |
2-8 |
Sön 24/3
16:30 |
HJ Kärra Sporthall |
13-2 |
Sön 24/3
15:20 |
P 08/09 Kärra Sporthall |
2-2 |
Sön 24/3
13:00 |
P 10 Röd Kärra Sporthall |
4-4 |
Lör 23/3
17:00 |
P 10 Vit Kärra Sporthall |
7-0 |
Lör 20/4
11:45-12:25 |
F 11/12 »
Match mot IBK Alingsås
Almåshallen A, Lindome |
Lör 20/4
13:00-14:30 |
FP 13/14 »
Träning
Kärra sporthall |
Lör 20/4
17:00-18:00 |
HJ »
Ajer(Norge)-Kärra IBK
Aktiviteten A-Hall |
Lör 20/4
17:00-17:40 |
F 11/12 »
Match mot IBF Backadalen
Almåshallen B, Lindome |
Lör 20/4
18:00-19:00 |
P 10 »
MUC 20-21/4
Mölndal |