Nordic Wellness erbjuder alla våra medlemmar hela 25% rabatt på 6- och 12-månaders kort!
Att vara idrottsförälder.
Idrott för alla
Träningar under våren
F 14/15 - 20 apr
Mölndals ungdumscup
F 09/10 - 17 apr
Sista träning och avslutning
P 15/16 - 15 apr
Säsongsavslutning
P 17 - 11 apr
Säsongsavslutning
F 16/17 - 11 apr
Inställd träning
P 08/09 - 11 apr
Säsongsavslutning innebandylekis v.18
Innebandylekis - 10 apr
Warbergsspelen 2024
F 09/10 - 10 apr
Spelschema MölndalsCpen
F 11/12 - 2 apr
Inställd uteträning idag 2/4
F 11/12 - 2 apr
Nordic Wellness erbjuder alla våra medlemmar hela 25% rabatt på 6- och 12-månaders kort!
Att vara idrottsförälder.
Idrott för alla
18 apr, 11:00 0 kommentarer
Hej!
Pga diverse cuper i hallen så kan vi inte träna nedanstående datum:
Fredag 26 April
Lördag 27 April
Söndag 28 April
Lördag 4 Maj
Mvh. Fredrik
14 apr, 19:42 2 kommentarer
17 mar, 10:00 0 kommentarer
4 jan, 09:33 0 kommentarer
Nu är det dags för en spännande cuphelg!
Idag startar Gothia Cup som spelas i Göteborg med kranskommuner och där har vi JAS-laget i Boys 18 och våra P10 i Boys 13.
Spelschema och resultat hittas här för JAS för P13
Imorgon fredag startar Sibben Cup i Skövde och där har vi våra F09/10 och F11/12.
Spelschema och resultat hittas här för F11/12 för F09/10
Vi önskar alla lagen stort lycka till och hoppas på många fina minnen!
3 jan, 05:52 0 kommentarer
Filippa Färm och Arvid Hedlund åker idag till Umeå och representerar Västsvenska Innebandyförbundet i Distriktslags SM för 16 åringar som spelas i Umeå 4-7 januari.
Filippa spelar med damjuniorerna och i Juniorallsvenskan som vi har tillsammans med Ale IBF.
Arwid spelar med herrarna i div 2 och juniorallsvenskan i föreningen.
Hela spelschemat för Flickor 16 hittar ni här och för Pojkar 16 här.
Vi önskar stort lycka till!
Fre 26/4
18:20 |
F 11/12 Lundbystrand 4 |
Fre 26/4
20:50 |
IK Zenith Lundbystrand 3 |
Lör 27/4
09:20 |
Sandö IBK Lundbystrand 2 |
Lör 27/4
13:30 |
F 11/12 Lundbystrand 1 |
Sön 21/4
14:40 |
Lindome IBK Aktiviteten B, Mölndal |
4-1 |
Sön 21/4
13:00 |
F 11/12 Aktiviteten B, Mölndal |
3-3 |
Lör 20/4
20:00 |
Lindome IBK Almåshallen A, Lindome |
1-1 |
Lör 20/4
17:00 |
F 11/12 Almåshallen B, Lindome |
8-1 |
Lör 20/4
11:45 |
F 11/12 Almåshallen A, Lindome |
2-9 |
Fre 19/4
19:30 |
Onsala IBK Aktiviteten B, Mölndal |
6-1 |
Fre 26/4
16:00 |
P 08/09 »
Göteborg Floorball Festival
Göteborg |
Fre 26/4
18:00-19:00 |
P 10 »
Gbg Floorball Festival 26-28/4
Lundbystrand |
Fre 26/4
18:00-22:00 |
F 11/12 »
GBG Floorballcup 2024
Göteborg |
Fre 26/4
18:20-18:50 |
F 11/12 »
Match mot Floda IBK
Lundbystrand 4 |
Fre 26/4
18:20-19:00 |
P 08/09 »
Kärra vs Lindås
Lundbystrand 1 |